Oradea.Net
2°C
Oradea

Adresa de E-mail Parolă
Încă nu eşti membru? Înregistrează-te - Ţi-ai uitat parola? Solicită una nouă

Statistica ultimei ore
Vizitatori ultima oră: 106

Utilizatori ultima oră: 11

Total înregistraţi: 48,664
Facebook

Vezi discuţia
Oradea.Net - Forum Public - Discutii Generale
Autostrazi in Romania
Utilizator
Parolă

Printează discuţia

Autostrazi in Romania
by: nebhoteps, 14-12-2007 05:52 PM (#1)

Va semnalez aparitia unui site dedicat proiectelor de infrastructura rutiera din Romania, in special urmarirea programelor de constructie a autostrazilor

Proiecte autostrazi Romania - infrastructura.info
nebhoteps

Postări: 3

RE: Autostrazi in Romania
by: nebhoteps, 01-02-2008 04:42 PM (#2)

acum informatii si despre taxa auto
nebhoteps

by: leria, 29-02-2008 08:06 AM (#3)

Dupa cat se aude, iarasi nu sunt bani pentru autostrada noastra, degaba, daca nu este om compatibil, cine sa stie la impartiri?....Sad(((
leria

Postări: 9

by: benicos, 04-03-2008 12:02 AM (#4)

DAr in Romania exista si autostrazi?Grin
benicos

Postări: 1

by: nebhoteps, 28-05-2008 07:30 PM (#5)

benicos scris:
DAr in Romania exista si autostrazi?Grin

aici ai dreptate. NU esista, dar poate ca intr-o zi o sa avem. Eu unul sper sa se gate in cursul vietii mele Grin
nebhoteps

by: mihai rino, 15-10-2008 02:21 AM (#6)

E foarte simplu! Nu exista interes! Nu conteaza firmele care presteaza(pot sa fie si a primarului sau a consilierilor) constructia unei strazi sau autostrazi depinde doar de contract si de clauzele acestuia. Atat timp cat cei de la "Bectelus" vor sa stipuleze in contract ca organele competente sa nu mai aiba dreptul sa verifice calitatea lucrarilor ci doar cantitatea nu tre sa ne mai miram de nimic. De ce arata centura orasului asa anemica cu doar o banda pe sens, de ce nu se consolideaza odata podul din Iosia, de inainteaza asa de greu lucrarile.........totul tine de contractul incheiat cu firma prestatoare. Intrebarea pe care ar trebuii sa ne-o punem toti este CINE APROBA SI SEMNEAZA CONTRACTELE DIN PARTEA PRIMARIEI SI A STATULUI.In occident au fost firme care au construit pentru stat (autostrazi, poduri, etc) si care datorita zilelor de intarzaiere nu au mai avut nici un profit de pe urma lucrarii fiind penalizate conform contractului; de aceea la ei termenul de predare e sfant
mihai rino

Postări: 4

Opţiuni
Salt la forumul: