Oradea.Net

Oradea

Adresa de E-mail Parolă
Încă nu eşti membru? Înregistrează-te - Ţi-ai uitat parola? Solicită una nouă

Statistica ultimei ore
Vizitatori ultima oră: 132

Utilizatori ultima oră: 11

Total înregistraţi: 53,477

sponsored links

Angajam animator socio-educativ

Descriere
Asociatia Learning Communities angajeaza o persoana din Oradea pentru pozitia de animator socio-educativ pe perioada determinata: 11 iunie 31 august 2018 cu program normal de lucru de 8 ore/zi , de luni pana vineri, de la 8.00 16.30 (30 min pauza de masa zilnic) cu posibilitatea de prelungire a contractului dupa perioada de expirare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

-Asista in coordonarea unei echipe de voluntari romani si straini pentru planificarea, pregatirea si derularea unui program de activitati educationale pentru copii 6-12 ani din cadrul taberei de vara.
- Animarea tuturor activitatilor din cadrul atelierelor organizate alaturi de echipa de voluntari: ateliere arts&crafts, ateliere de educatie a copiilor pentru natura, de sport, jocuri si activitati outdoor, competitii sportive etc
-Foloseste instrumente de planificare si evaluare in pregatirea, derularea si evaluarea atelierelor dedicate copiilor
- Asista si insoteste copii pe toata durata taberei/excursiei, inclusiv in vizitele tematice in zona urbana sau la obiective turistice.
- Gestionarea tuturor materialelor disponibile pentru activitatile educationale desfasurate

Candidatul ideal:

- Persoana entuziasta dornica in a lucra in echipa cu voluntarii in vederea derularii unor activitati educationale pentru grupuri de copii;
- Abilitati bune de planificare, organizare si prioritizare;
- Importante sunt: punctualitatea, abilitatea de a organiza si gestiona un program de activitati pentru grupuri de copii
- Competente bune de comunicare orala si scrisa, oferire si primire de feedback constructiv;
- Disciplinat, creativ, organizat, serios, empatic.
- Ambiție orientată către rezolvarea eficientă și amiabilă a potențialelor conflicte
- Apreciem: initiativa si creativitatea, competentele in activitati de arts & crafts, muzica, pictura, sport, pasiune pentru activitati in aer liber, excursii pe munte sau activitati de aventura, etc
- Dorinta si atitudinea potrivita pentru a lucra in echipa cu alti animatori voluntari
- Constituie avantaj experienta anterioara in coordonarea de voluntari, in activitati educationale pentru copiii sau tineri, pregatire in sfera educatiei formale sau non formale.
- limba engleza :nivel mediu spre avansat (minim).

Oportunitati oferite de acest job:

Loc de munca in cadrul unei organizatii tinere cu o dezvoltare dinamica;
Experienta de lucru intr-o echipa internationala de tineri, acces la un mediu intercultural datorită prezenței voluntarilor europeni;
Sistem de salarizare motivant;
Pregatire si supervizare facilitata de coordonatorul de proiect.

Aplicatiile (CV + scrisoare de motivatie) se trimit pe e-mail la adresa: alearningcommunities@gmail.com

Detalii generale
Adaugat de Veronica Tont - Offline
Contact online Trimite Mesaj Privat
JudetBihor
Localitate Adresa Oradea
Contact Telefon / Mobil

Detalii Anunt
id anunt 575352
Vizualizat  83
Data expirarii 03.06.2018 (in -21 zile)
Adaugat 24.05.2018

Promoveaza-ti anuntul pe internet introducand codul corespunzator in forum-uri sau alte site-uri.

URL:

BBcode:

HTML:

Anunturi de la Veronica Tont

Numarul vizualizariilor:263

Adauga anunt

     in
Reclame